previous pauseresume next

اعلام ضریب تاثیر مجلات Web of Science در سال ۲۰۱۷

ضریب تاثیر (Impact Factor) مجلات نمایه شده در Web of Science برای سال ۲۰۱۷، در پایگاه Journal Citation Report اعلام شد. 

جهت مشاهده لیست مجلات و شاخص های مربوطه به قسمت مجلات معتبرمراجعه نمایید.

کتاب راهنمای پروفایل‌های علمی پژوهشگران

کتاب راهنمای پروفایل‌های علمی پژوهشگران به منظور بهره‌برداری پژوهشگران دانشگاه از قابلیت‌های کاربردی این پروفایل‌ها و همچنین جهت راهنمایی تکمیل سامانه علم‌سنجی اعضای هیات علمی (ISIDتهیه شده و در لینک زیر قابل دسترسی است.

متن کتاب راهنمای پروفایل‌های علمی پژوهشگران

رتبه دانشگاه های علوم پزشکی کشور در نظام رتبه بندی ESI سال ۲۰۱۶ میلادی

نتایج جدید رتبه بندی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی برتر دنیا مربوط به ماه November سال ۲۰۱۶ میلادی نظام رتبه بندی (Essential science Indicators) اعلام شد. برای مشاهده نتایج بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

فهرست مجلات نامعتبر و جعلی وزارت بهداشت

بنابر بررسی و اعلام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعدادی از مجلات داخلی و خارجی به عنوان مجلات نامعتبر و جعلی شناسایی شده است و امکان مشاهده، جستجو و گزارش گیری از آن از طریق سایت blacklist.research.ac.ir وجود دارد. چنانکه در سایت مذکور نیز اشاره شده است، فهرست حاضر تمامی مجلات نامعتبر موجود را در بر نمی گیرد و عدم وجود مجله در این فهرست، الزاما دلیل بر معتبر بودن آن نیست. اما وجود مجله در این فهرست نشان دهنده نامعتبر بودن آن است.

فهرست مجلات Q1 اسکوپوس در حوزه های موضوعی مختلف در سال ۲۰۱۵

شاخص SJR از جمله شاخص هایی است که بطور سالیانه برای مجلات نمایه شده در پایگاه اسکوپوس و برپایه میزان استنادات آنها محاسبه و از طریق پایگاه Scimagojr ارائه می شود. در این پایگاه براساس شاخص مذکور مجلات به چهار چارک (Quartile) تقسیم می شوند که بالاترین میزان شاخص SJR مربوط به چارک اول یا Q1 است. تعداد مقالات چاپ شده در این دسته از مجلات هر ساله امتیازی در ارزشیابی و رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور دربردارد. لیست مجلات Q1 سال ۲۰۱۵، مربوط به هر یک از ۲۷ حوزه موضوعی اصلی مجلات اسکوپوس به تفکیک در اینجا قابل مشاهده و بازیابی است.

رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در نظام رتبه بندی وبومتریکس July 2016

رتبه دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی در نظام رتبه بندی وبومتریکس مربوط به ماه July سال ۲۰۱۶ در پایگاه اطلاعاتی این نظام اعلام شد. دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور (به غیر از دانشگاه تربیت مدرس) در رتبه چهارم قرار گرفته است. همچنین از نظر رتبه کشوری دانشگاه در جایگاه چهاردهم قرار دارد و در سطح جهانی رتبه ۱۱۹۱ را در این رتبه بندی کسب نموده است.

فهرست دانشمندان ۱% برتر علوم پزشکی کشور براساس نظام ESI در May2016

نتایج جدید نظام رتبه بندی Essencial Science Indicators در May 2016 اعلام شد. در لیست اعلام شده خانم ها دکتر رویا کلیشادی، دکتر ژاله ورشوساز و دکتر لیلا آزاد بخت و جناب آقای دکتر احمد اسماعیل زاده در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفته اند. معیار انتخاب پژوهشگران برتر تعداد استنادهای صورت گرفته به تولیدات علمی آن ها است.

اعلام ضریب تاثیر مجلات ISI-Web of Science در سال ۲۰۱۵

ضریب تاثیر (Impact Factor) مجلات نمایه شده در ISI-Wob of Science برای سال ۲۰۱۵، در پایگاه Journal Citation Report اعلام شدضریب تاثیر مجله Journal of Research in Medical Science نیز در این پایگاه ۰.۸۱۲ اعلام شده که نسبت به قبل افزایش داشته است. 

رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور براساس شاخص H

بنابر گزارش رتبه بندی ارائه شده از سوی گروه علم سنجی مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان براساس شاخص h-index در پایگاه اسکوپوس در بین سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. 

وضعیت مقالات منتشر شده در مجلات نمایه شده در بانک اطلاعاتی ESCI

قابل توجه پژوهشگران و اعضای هیات علمی دانشگاه

 

بنابر اعلام معاون محترم تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص مقالات منتشر شده در مجلات نمایه شده در ESCI به منظور ارائه در فرآیندهای ترفیع، ارتقاء، ارزشیابی، پاداش مقالات، جشنواره رازی و سایر فرآیندهای مربوطه، به اطلاع می رساند، برای آن دسته از مقالات منتشر شده در مجلات مورد اشاره که در حال حاضر عنوان و چکیده آنها در دسترسی بانک اطلاعاتی ISI Web of Science Core Collection  دانشگاه های علوم پزشکی کشور در آدرس http://webofknowledge.com قابل جستجو، بازیابی و مشاهده است، نمایه (ایندکس) ISI Web of Science محسوب شده و امتیاز بانک اطلاعاتی مذکور را دارد.

صفحه‌ها

اشتراک در  اداره علم سنجی RSS